Järvamaa Spordiliit
 
 
Spordiliit Kalender Spordialad Koolisport Parimad sportlased Treenerid Spordirajatised Galerii Kontakt
 
 

Järvamaa spordipreemiad 2007 selgunud

Järvamaa spordipreemiad 2007

Reede õhtul jagati Koeru kultuurimajas tunnustust 2007. aasta parimatele sportlastele ja sporditegelastele, kes selgitati välja Järvamaa Omavalitsuste Liidu ja Järvamaa Spordiliidu ühiselt korraldatud konkursiga.

Kokku oli preemiakategooriaid kaheksa. Viis neist antakse sportlastele ja spordikollektiivile, kes saavutasid Järvamaa spordiklubide hinnangul 2007. aastal tiitli- ja karikavõistlustel parimaid tulemusi, kolm selgitab välja preemiakomisjon konkursi ajal laekunud taotluste põhjal.

Edukamate sportlaste valimisel andis oma hääle 35 Järvamaa spordiklubi.

Tütarlaste (1989. a ja hiljem sündinud) arvestuses sai kõige enam punkte kergejõustiklane Grete Šadeiko. Viie edukama hulka jõudsid veel orienteeruja Sigrid Ruul, tõstja Ingela Jalast, korvpallur Marit Maaring ja ujuja Kätlin Pent.

Noormeeste parimaks valiti laskja Meelis Kiisk. Talle järgnevad jõutõstja Leho Pent, maadleja Mikko Vanaisak, murdmaasuusataja Magnus Künnapas ja kergejõustiklane Mikk Maimann.

Edukamate võistkondade kaheksa esitatud kandidaadi seas saavutas esikoha Järvamaa Kabeklubi (Ain Rool, Andrus Tull, Ago Unnuk, Piret Viirma). Kolme parema hulka tulid veel Paide-Järva saalihoki naiskond ja ralliekipaaz Jaanus Murakas – Jaago Kuriks.

Edukama naissportlase tiitli pälvib 2007. aasta  tulemuste põhjal kergejõustiklane Grit Šadeiko. Talle järgnevad vibulaskja Krista Kull, kabetaja Piret Viirma, kergejõustiklane Marit Mänd ja tõstja Ingela Jalast.

Edukama meessportlase tiitel läheb 2007. aasta tulemuste põhjal jõutõstja Margus Silbaumile. Kümne parema meessportlase hulka jõudsid veel triatleet Ain-Alar Juhanson, maadleja Neeme Jaanson, sangpommitõstja Märt Liivak, laskjad Meelis Kiisk ja Tormis Saar, maadleja Kristo Kiik, orienteeruja Kristjan Trossmann, vibulaskja Jako Kruusement ja kergejõustiklane Jaanus Suvi.

Spordiedendaja preemiale esitati 9 kandidaati: Sargvere Spordiklubi üks asutajatest ja juhatuse liige Tiit Uusmaa, Sargvere Spordiklubi juht Jaan Sapp, Lõuna-Järvamaa ja Türi TMK spordiedendaja Urve Põld, Koeru tennisetreener Urmas Virves, Ambla Spordiklubi juhatuse esimees Reimo Kaasiku, Järva-Jaani treener Kalle Puss, FC Flora Järvamaa jalgpallikooli treener Viktor Mets, Türi jalgpalliklubi Ganvix asutaja ja eestvedaja Vitali Gansen, Roosna-Alliku motoklubi asutaja Lembit Nõlvak. Spordiedendaja preemia laureaadiks tunnistati Urve Põld. Urve on korraldanud ja juhtinud spordielu Türi piirkonnas juba aastakümneid. Ta on siiani Türi Tehnika- ja Maamajanduskooli kehalise kasvatuse õpetaja. Ta on spordiklubi Alem asutajaliige ja juhatuse esimees ning Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist. Ta on olnud korraldaja, kohtunik või juhendaja väga paljudel erinevatel aladel alates kergejõustikust ja rattasõidust rahva- ja peotantsuni välja. Kahel korral on ta korraldanud Eesti valdade suvemänge. Tema seni viimaseks suurimaks saavutuseks võib pidada Türi valla võistkonna esikohta linnade arvestuses ja teist kohta suurte valdade arvestuses Eesti Maaspordimängudel 2007. aasta suvel Valgas.   

Aasta kehalise kasvatuse õpetaja preemiale esitati 6 nime: Ülle Mülts (Päinurme Internaatkooli kehalise kasvatuse õpetaja), Sirje Kaitsa (Türi Majandusgümnaasium), Toomas Aan (Koeru Keskkool), Lia Jamnes (Aravete Keskkool), Anna Sõõrd (Paide Gümnaasiumi) ja Merle Vantsi (Türi Gümnaasium). Aasta kehalise kasvatuse õpetaja laureaaditiitli sai Sirje Kaitsa. Lisaks koolitööle on Sirje aidanud kaasa maakondlike koolispordiürituste organiseerimisele ja läbiviimisele. Tema õpilased on edukalt võistelnud nii maakondlikel kui ka Eesti Koolispordi Liidu korraldatud individuaal- ja võistkondlikel võistlustel.

Kõike väärikamale preemiale – spordi elutöö preemiale – esitati kaks kandidaati. Nendeks on Virve Punapart, kes on kogu oma elu pühendanud sportimisele ja spordi edendamisele igas töökohas, kus ta Paides elades on töötanud, ja Kuno Kotkas, kelle elutööks oli Türile spordikooli rajamine ja selle juhtimine. Kuigi valikutegemine oli raske, otsustas komisjon nimetada elutöö preemia laureaadiks Virve Punapardi. Virve on elu jooksul ise harrastanud ja õhutanud teisigi harrastama paljusid erinevaid spordialasi. Aktiivses eas oli tema suur armastus võrkpall. Kõik võrkpallivõistlused toimusid tema osalusel kas mängija, organisaatori, kohtuniku või sekretärina. Pensionile jäädes pühendas ta end tennisele. Pikki aastaid hoidis Virve korras Paide tenniseväljakut. Praegugi, 77-aastasena, õpetab ta soovijatele tennisemängu.

Õnnitleme kõiki tunnustust väärinud preemianominente!

Palju õnne preemiasaajatele!

Soovime sportlikku 2008. aastat!Tagasi
Luubi all