Järvamaa Spordiliit
 
 
Spordiliit Kalender Spordialad Koolisport Parimad sportlased Treenerid Spordirajatised Galerii Kontakt
 
 

JÄRVAMAA NOORED ALUSTASID OLÜMPIASARJAGA

Taas alustas uut hooaega TV 10 olümpiastarti, kus on noortel võimalik end proovile panna kergejõustiku erinevatel aladel. Olümpiasarjast onalustanud oma sportlasteed paljud tuntud sportlased nagu Gerd Kanter, Ksenja Balta, Tanel Kangert, Martin Liivamägi, Maicel Uibo, Roman Fosti ja ka meie oma Järvamaa tüdrukud Grit ja Grete Šadeiko.

Esimesel etapil osales 91. Eesti kooli ja sarjas osaleb ka Järvamaa koolidest Laupa Põhikooli ja Imavere Põhikooli ühendvõistkond, kedaõpetavad Taiga Laur ja Liisa Gritšenko. Lisaks neile osales Järvamaalt individuaalvõistlejatena treener Leonhard Soomiga kaks noorsportlast. Esimeneetapp toimus Võrus, kus kavas oli kõigile vanuseklassidele 60m jooks janoorematel ka kõrgushüpe. Vanemad poisid sooritasid teivashüppe ja tüdrukud kuulitõuke. Kokku oli Järvamaalt osalemas 14 sportlast.

Parima tulemuse tegi ja pjedestaalile jõudis Andreas Kase, kes võistles vanemate poiste arvestuses 60 m jooksus. Konkurents oli väga tugev,sest eeljooksude põhjal olid 5 finaali saanud jooksjat 0,02 sekundilise ajasees. Finaalis suutis Andreas oma aega parandada ja võitles välja suurepärasekolmanda koha. Tema tulemuseks jäi 8,88 sekundit. Ka teivahüppest tõi koolile punktid Andreas Kase, kes lõpetas tulemusega 2.41m. Teda toetas 60 m jooksus võistkonnakaaslane, Mairon Luhamaa, kes lõpetas võistluse tulemusega 9,41sekundit. Vanemate tüdrukute vanuseklassis olid Laupa ja Imavare kooleesindamas Heidi Krik, Iris Jurtšenko ja Aureelia Kasar. Tüdrukud tegid 60 m jooksus korralikud jooksud ning Heidi lõpetas ajaga 9,08 sekundit ja Iris 9,15 sekundiga. Kuulitõukes tõukas Heidi jõukohaselt 9.20m ja Aureelia oma isiklikurekordi 7,28 m.

Nooremad poisid ja tüdrukud võistlesid esmakordselt vabariigis ja õpivad alles erinevaid alasid tundma. Enamus neist ei käi treeningutel, kuidtore on näha nende tahet uusi asju õppida ja kooli eest välja tulla.Tüdrukutest olid koole esindamas Kärt Koskor, Getter Saia ja Maria Lotta Saar.Kõrgushüppes pidid Getter ja Maria Lotta leppima 1.06 m ületamisega, kuidvõimeid on kindlasti rohkem, mida näitas ka maakondlikul etapil hüpatud 1,15m. 60m jooksus lõpetas Kärt ajaga 10.80 sekundiga ja Maria Lotta ajaga 10.81 sekundiga.Poistest esindasid koole Kaspar Nurk, Andreas Kupper, Robin ja Romet Randalainen. Vennad Robin ja Romet jooksid väga hästi 60m jooksu lõpetades jooksu vastavalt 10,12 sekundiga ja 9,72 sekundiga.Kõrgushüppes ületasid Kaspar ja Andreas 1,11m ja ajasid väga napilt maha kõrguse 1,16m.

Leonhard Soom õpetas võistlustel poiste nooremas vanuseklassis Retla-Kabala Koolis õppivat noormest, Matthias Varter, kes lõpetas 60m jooksuisikliku rekordiga 9,21 sekundit ja kõrgushüppes pidi ta leppima vaid 1,11 m ületamisega. Kõrgushüppes osales ka Steven Marti Lillipuu, Türi Põhikoolist,kes ületas kõrguse 1,26m. Mõlemad poisid ületasid maakondlikul etapil kõrguse 1.30 m.

Koolide arvestuses hoiab Laupa Põhikooli ja Imavere Põhikooliühendvõistkond teist kohta. Esimesel kohal on Orissaare Gümnaasiumi ja Tornimäe Põhikooli ühendvõistkond ja kolmandal kohal on Parksepa Keskkool.

ETV 2 ekraanil on võimalik saadet vaadata 8.detsembril kell 19.30. Samuti saab seda vaadata järele. Järgmine vabariiklik etapp toimub 25.jaanuaril 2020.aastal Lasnamäe kergejõustikuhallis.


Info edastas Liisa GritšenkoTagasi
Luubi all

Uudiste arhiiv