Järvamaa Spordiliit
 
 
Spordiliit Kalender Spordialad Koolisport Parimad sportlased Treenerid Spordirajatised Galerii Kontakt
 
 

Järvamaa orienteerumisklubi JOKA naised nimetati Eesti Orienteerumisliidu parimateks

 

Nelijärvel toimunud Eesti Orienteerumisliidu üldkogul tunnustati möödunud hooaja parimaid ja valiti alaliidule uued juhid. Suure tunnustuse osaliseks said orienteerumisklubi JOKA naised. Evely Kaasiku valiti 2019. aasta Eesti  parimaks naisorienteerujaks ja Kadi-Liis Minn Eesti Orienteerumisliidu „Aasta tegijaks“. 

Eesti parimaks naisorienteerujaks tunnistatud Evely Kaasikule oli aastaedukas. Parimateks tulemusteks olid maailmameistrivõistluste 7. koht teatejooksus 30 riigi konkurentsis ja 22. koht tavarajal. Maailmakarikavõistlustel olid parimad tulemused 21. koht lühirajal ja 26. kohtsprindis ning koondarvestuses 38. koht 210 naise konkurentsis. Maailmaedetabelis kuulub Evelyle 1898 naise seas 41. koht. Balti meistrivõistlustel võitis ta kulla nii tavarajal kui teatejooksus. Eesti meistrivõistlusteljäi orienteerumisjooksus saagiks 3 kuld- ja 3 hõbemedalit ningsuusaorienteerumises hõbemedal. Evely enda hinnangul tegi ta sel aastal sportlikus arengus taas sammu edasi ja paranes eelkõige just tulemustestabiilsus ning mitmed õnnestunud teatejooksud näitasid, et ta on võimeline konkureerima maailma tippjooksjatega. Samas päris õnnestunudindividuaalvõistlust maailma tipptasemel siiski teha ei õnnestunud. Järgmiseaasta tippvõistlustest on talle tähtsaimal kohal koduses Eestis toimuvad Euroopa meistrivõistlused.

 

Eesti Orienteerumisliidu ühe olulisema tunnustuse „Aasta Tegija“ tiitli teenis klubide valikuna orienteerumisklubi JOKA liige Kadi-Liis Minn,kes sai suurepäraselt hakkama Rahvusvahelise Koolispordiliidu (ISF)maailmameistrivõistluste direktori vastutusrikka tööga. Lisaks eelnimetatuleoli ta peakorraldaja Eesti ühel suuremal võistlusel Tallinna O-nädal ningkuulus ka 60. Jüriööjooksu korraldustoimkonda. Samuti on ta OK JOKA juhatuseliige.

Eesti Orienteerumisliidu tunnustuse pälvisid ka Tiit Tähnas, kes oli meeste M 35klassi Eesti edetabelivõitja ja sama edukas oli Siiri Poopuu naiste N 60 vanuseklassis.

Eesti Orienteerumisliidu üldkogul toimunud alaliidu juhtide valimistel valiti alaliidu uueks presidendiks Sixten Sild.

 

Info edastas

PaulPoopuu

Orienteerumisklubi JOKATagasi
Luubi all

Uudiste arhiiv