Järvamaa Spordiliit
 
 
Spordiliit Kalender Spordialad Koolisport Parimad sportlased Treenerid Spordirajatised Galerii Kontakt
 
 

EVELY KAASIKU LÕPETAS MM-i SEITSMENDA KOHAGA

 

Norras Otsfoldenis lõppenud orienteerumise maailmameistrivõistlustel joosti kaheviimase alana lühiraja finaal ja teatejooksud. 
Lühiraja finaali oli eeljooksudest pääsenud kolm eestlast Evely Kaasiku, LauraJoonas ja Timo Sild. Järvamaa parim naisorienteeruja Evely Kaasiku oli omaeeljooksus näidanud koguni paremuselt kolmandat aega ja startis nö „kuumas“grupis koos maailma eliidiga.  
Naiste lühiraja finaaliks oli 5,5 km ja 20 KP-ga rada, kuhu eeljooksudeparimatena startis 60 naisorienteerujat. Heitlus medalitele oli erakordselttasavägine ja selle võitis praegune maailma naisorienteerumise valitsejanna Tove Alexandersson Rootsist ajaga 38.20. Võit tuli siiski alles raja viimaste KP-dega, kus seni võistlust juhtinud hiljutine mitmekordne  juunioridemaailmameister Simone Aebersold Šveitsist, tegi paar pisiviga ja kaotas sellegaliidrikoha ning saabus finišisse napi 5 sekundilise kaotusega. Veelgi tulisem oli soomlanna Venla Harju ja eelmise aasta lühiraja maailmameistri Natalia Gemperle võistlus pronksmedalile, kus mõlemad lõpetasidki võrdse ajaga ja väljatuli anda kaks pronsmedalit. 
Evely Kaasiku jooksu algusosa ebaõnnestus, ta tegi suure orienteerumisvea jalõpetas võistluse 32. kohaga. Evely enda sõnul ei olnud ta seekord ilmselt veelvaimselt valmis sellisel positsioonil startima, kus ümberringi vaid maailmakõige kõvemad ja juba stardis oli veidi liialt närvis. Sellest ehk kaandestamatu ligi 4 minutiline orienteerumisviga , kui luges 4 KP-sse minnes endparalleelsituatsiooni. Paraku oli sellega tema jaoks sisuliselt lõppenud kavõistlus heale tulemusele. 
Meeste 6,1 km ja 23 KP-ga rajal võitis teise kulla norralane Olav Lundanesajaga 34.18. Järgnesid Gustav Bergman Rootsist (+0.11) ja Magne Daehli Norrast(+0.29). Timo Sild saavutas 13. koha ajaga 37.12.

 


 

Maailmameistrivõistlusteviimase alana võisteldi teatejooksudes. Kolmeliikmelisi naiskondi oli stardis30-st riigist. Eesti naiskond Annika Rihma, Evely Kaasiku ja Laura Joonas tegisuurepärase võistluse. Avavahetuses püsis Annika Rihma kogu raja esimesesgrupis ja andis teate üle seitsmendana. Teises vahetuses jätkas Evely Kaasikuveelgi tugevamini. Liidritega peaaegu võrdväärsestempos liikudes tõstis ta naiskonna üsna pea kuuendale positsioonile ja hoidisseda lõpuni ning kaotas finišis liidrile vaid paar minutit. Samas oli vaheEestit jälitavate Taani ja Soome naiskondade ees veninud samuti kaheleminutile. Kolmandas vahetuses tuli Laura Joonasel küll soomlanna mööda lasta,ent ülejäänud konkurendid õnnestus seljataga hoida ja lõpetada 7. kohaga.Maailma tippkonkurentsis oli see suur õnnestumine kogu naiskonnale. Teatejooksuvõitis Rootsi naiskond Lina Strand, Tove Alexandersson, Karolin Ohlsson, kesedestasid finišiheitluses 4 sekundiga šveitslasi. Kolmaski koht selgusfinišiheitluses, kus Venemaa naised olid nobedamad norralannadest. 
Meeste teatejooksus jagus samuti põnevust lõpujooneni. Viimase vahetuega tõusistaas võitjaks Rootsi (Johan Runesson, Emil Svensk, Gustav Bergman). Tihedaslõpuheitluses järgnesid Soome, Prantsusmaa, Tšehhi ja liidrina viimast vahetustalustanud Norra. Eesti meeste (Kristo Heinmann, Lauri ja Timo Sild) võistlusebaõnnestus ja lõpetati 18. kohaga.

 

Järgmine MM toimub 2020.aastal sprindialadel Taanis. Sama aasta Euroopa meistrivõistlused toimuvad Eestis, võistluskeskusega Rakveres.

Pildil: Eesti naiskond Annika Rihma, Evely Kaasiku, Laura Joonas.

Info edastas

Paul Poopuu

Orienteerumisklubi JOKATagasi
Luubi all