Järvamaa Spordiliit
 
 
Spordiliit Kalender Spordialad Koolisport Parimad sportlased Treenerid Spordirajatised Galerii Kontakt
 
 

Evely Kaasiku ja Siiri Poopuu võitsid orienteerumise Balti meistrivõistlused.

Tänavuse aasta Balti meistrivõistlused toimusid Rõuge ürgorunõlvade maastikel. Füüsiliselt rasketel ja orienteerumistehniliselt nõudlikel radadel, kus joosti ka 2017.aasta maailmameistrivõistluste tavaraja võistlus, osalesid Balti riikide, Valgevene ja Peterburi koondised noorte, juunioride ja täiskasvanute arvestuses ning samuti selgusid samas ka veteranide parimad. Selle aasta Balti meistriteks krooniti ka Järvamaa orienteerumisklubi JOKA orienteerujad Evely Kaasiku ja Siiri Poopuu.


Naiste eliitklassi 9,04 km ja 23 kontrollpunktiga rajal asus Balti meistritiitlit jahtima 36 orienteerujat. Järvakas Evely Kaasiku asus koheesimesest kontrollpunktist alates võistlust juhtima ja kuigi raja esimesekolmandiku lõpus tuli hetkeks liidrikoht loovutada, siis võistluse teise poole tugevjooks tõi kindla Balti meistrivõistluste võidu. Edu teisena lõpetanudkoondisekaaslase Laura Joonase ees oli lõpuks 2,5 minutit. Kolmandana lõpetanud lätlanna Laura Viket kaotas juba ligi 7 minutit. Evely enda hinnangul kõhklus veel võistluspäeva hommikul, et kas ta üldse stardib, sest kurk oli üsnavalulik, aga otsustas siiski võistelda. Jooks kulges üsna stabiilselt jaoluliste probleemideta. Paar kaldumist optimaalsest orienteerumissuunast siiskisisse lipsasid, kumbki ajalise kaotusena veidi alla minuti. Enttegelikult oli ta oma jooksu ja orienteerumis sooritusega igati rahul. Teise Balti meistritiitli võitis Evely Kaasiku teatejooksus, kus võitsaavutati koos koondisekaaslaste Laura Joonase ja Marianne Haugiga.  Võistluskulges Eesti 1. võistkonna dikteerimise all, ent kolmandas vahetusestegi Evely Kaasiku ühe KP võtmisel vea ja ligi paariminutilise lisakaare,mis võimaldas päeva kiireima jooksu teinud leedulanna Gabija Razautytel mõned KP-d enne lõppu Evelyle lausa kandadele jõuda. Etapi viimasel lõigul oli meie võistleja siiski kindel ja kiire ning edestas lõpujoonel konkurenti 22 sekundiga. Kolmanda koha saavutas Eesti 2. naiskond. Evely hindas oma seekordse jooksu raskeks. Eelmise päevaväsimust oli jalgades ja millegi pärast oli väga raske suunas püsida ning seenõudis ülipingsat kontrolli ja kompassitööd.  Meestest tuli Balti meistriks Timo Sild ja teatejooksus Eesti meeskond.

Noortest kuulusid Balti meistrivõistlustel Eesti noortekoondisse Raiko Marrandi M18 klassis ja Mehis Udam M16 klassis.  Medaliheitlusse kumbkinoormees seekord sekkuda ei suutnud. Mehis Udam saavutas tavarajal 15. koha jateatejooksus 7. koha ning Raiko Marrandi tavarajal 17. ja teatejooksus 11.koha.

Pinevas võistkondlikus konkurentsis võitis Eesti napi eduga Leedu ja Lätiees.

Veteranide Balti meistrid selgusid kahe võistlusala, tava- ja lühirajavõistluse aegade summas. Järvamaa orienteerumisklubi JOKA orienteerujatest võitis naiste W60 klassis kulla Siiri Poopuu. Avapäeval joostud tavarajavõitis ta suure, ligi 6 minutilise eduga ja kuigi lühirajal saavutas alleskuuenda aja, siis aegade summeerimisel piisas sellest tiitlivõiduks. Naiste W50 klassis võitis pronksmedali Kersti Ehala ja Pilvi-Heli Vettik saavutas 5.koha.Meeste M60 klassis saavutas Raul Laas 6. koha, M45 klassis Ilmar Udam 10. koha.


Info edastas

Paul Poopuu

orienteerumisklubi JOKA

 Tagasi
Luubi all