Järvamaa Spordiliit
 
 
Spordiliit Kalender Spordialad Koolisport Parimad sportlased Treenerid Spordirajatised Galerii Kontakt
 
 

Tunne oma koduvalda

Pühapäeval 28.aprillil, toimus Türi Spordiklubide Liidu eestvedamiseltraditsiooniline jalgrattamatk "Tunne oma koduvalda". 

Päikeselistilma oli tulnud nautima 40 ratturit.  Sel korral võeti suund Kellissaare RMK puhkepaika.

Sõitu alustati Türi raudteejaamast, kust liiguti edasi läbi Saunametsa Jändja Vesiveski juurde, kus väikese pausi järel sai edasi sõidetud Karjaküla ja Kellissaare suunal. 

Selleks kasutati võimalusel ka väiksemaid metsavahelisi teid. Enne Kellissaare RMK puhkepaika jõudmist said matkajad endproovile panna tõsisemal maastikul, kus tuli sõita veidi künklikul, pehmemal ja vahepeal isegi liivasel pinnasel. See ei murdnud aga kedagi. 

Puhkuse ajal said matkalised nautida ilusat loodust, puhata ja nautida suupisteid ning nii mõnigipidi tunnistama, et grilli hooaeg sai  just selle matkaga avatud. Lisaks said kõik osalejad omale meene ja võimaluse koguda Türi valla ürituste voldikussetempleid. 

Tagasi kulges tee juba mööda suuremat teed, kuid esimesel võimaluselkeerati kõrvalteedele tagasi, et vältida liiklust ja nautida tõelise  matkalisena loodust.

Järgmine üritus toimub juba 21.mail, kus on võimalik tulle ülemaailmsele orienteerumispäevale. Seda korraldatakse maailma erinevates paikades.

 Türi vallas on võimalik osaled Türil, Väätsal, Kärus, Kabalas, Laupal, Retlas jne.

Vaata fotosi siit


Info edastas Liisa Gritšenko

Türi SKLTagasi
Luubi all