Järvamaa Spordiliit
 
 
Spordiliit Kalender Spordialad Koolisport Parimad sportlased Treenerid Spordirajatised Galerii Kontakt
 
 

Orienteerujate töine nädalalavahetus oli järvakatele medaliterohke

Nädalavahetuselselgusid eesti orienteerumismeistrid koguni kolmel võistlusalal-sprindis, öiseltavarajal ja sprinditeates segavõistkondadele. Järvamaa orienteerumisklubi JOKAorienteerujatele oli nädalavahetus edukas ja koju toodi erinevatesvanuseklassides 12 medalit.

Eelmise aasta orienteerumisemaailmameistrivõistluste sprinditeate maastikul Viljandi Lossimägedes selgusidtänavuse aasta Eesti meistrid orienteerumissprindis ja sprinditeates.

Naiste põhiklassisasus 2,5 km ja 23 KP-ga rajal Eesti sprindimeistri tiitlile heitlema 29 sportlast.Tasavägise võistluse võitis Evely Kaasiku (OK JOKA), kes lõpetas ajaga 17.03,7.Evely ise oma jooksuga rahul ei olnud, sest raja algusosas ei saanud taorienteerumist kuidagi sujuma ja sisse lipsasid paar selget orienteerumisviga.Lisaks tekitas veidi ebakindlust probleemid elektroonilise märkefikseerimisega. Hõbemedali võitis napi 3,8 sekundilise kaotusega Annika Rihma(OK Kõlva Kobras), kes oli kindel liider raja esimeses pooles, ent suureorienteerumisviga raja teises osas kukutas ta liidrikohalt. Pronkmedal kuulusMargret Zimmermannile (OK Kape) ajaga 17.22,8.

Meeste 3,0 km ja 25KP-ga rajal dikteeris võistluse käiku Ats Sõnajalg (Harju KEK RSK), kassaavutas selge võidu ajaga 16.58,8. Hõbemedal kuulus Kristo Heinmannile (OKIlves)aeg 17.35,0 ja pronksmedali Sergei Rjabõskinile (SRD SK) 17.47,3.Orienteerumisklubi JOKA parim mees Juho Westerlund lõpetas võistluse 4. kohaga.Medalist jäi lahutama vaid 11,2 sekundit. Mehe enda sõnule ei suutnud ta rajateises pooles medalivõiduks vajalikku jooksukiirust hoida.


Neidude N18 klassisvõitis orienteerumises esimese individuaalse Eesti meistrivõistluste medalipõhialana suusatmisega tegelev Kaidy Kaasiku, kes võitis 1,9 km ja 17 KP-garajal pronksmedali ajaga 17.13. Tubli arengu orienteerumisradadel on sel ooajalteinud ka tema kaksikõde Keidy, kes saavutas 5. koha. Noorteklassides jõudsidJärvamaa noortest esikümnesse noormeeste M18 klassis Raiko Marrandi 6.kohaga jaKasper Keerberg 9.kohaga, poiste M14 klassis Mehis Udam 6.kohaga ja tüdrukuteN14 klassis Anett Liisa Parts 10.kohaga.

Veteranidevanuseklassides tulid Eesti meistriteks Kersti Ehala naiste N55 klassis ja Siiri Poopuu N60 klassis. Hõbemedali võitis Helle Hallik naiste N35 klassis.Meestel jäi medal võitmata, aga esikkuikusse jõudsid Paul Poopuu meeste M60 klassis 4. koht ja Priit Poopuu M35 klassis 6.koht.

Sama päeva hilisõhtul selgusid Eesti meistrid Viljandimaal Tääksi ürgoru nõlvade raskeläbitavusega metsades. Selle võistluse korraldav klubi oli Järvamaa orienteerumisklubi JOKA.  

Põhiklassi võistlejaist suutsid kõike edukamalt öisespimeduses ja raskes läbitavusega metsas orieneerumisraja läbida ning kroonitiEesti meistriteks Laura Joonas OK Võru ja Kristo Heinmann OK Ilves. JOKA klubiparima põhiklassi tulemuse jooksis välja Evely Kaasiku, kes saavutas 5.koha.Noorteklassides oli meie edukaim Kasper Keerberg, kes saavutas noormeeste M18klassis 6. koha. Samas vanuseklassis oli Raiko Marrandi üheksas. 
Veteranide seas duubeldasid oma medalivõidu Siiri Poopuu, kes oli naiste N55klassis parim ka öises metsas ning teise hõbeda võitis Helle Hallik naiste N35klassis. Meeste M35 klassi 6,78 km ja 22 KP-ga rajal toimus JOKA meeste vaheltasavägine medaliheitlus, millest parimana väljus hõbeda võitnud Tiit Poopuuajaga 1.20.04. Pronks kuulus Taamas Marrandile ajaga 1:22.23 ja neljas kohtPriit Poopuule 1:22.52. Kolmeteistkümne mehe konkurentsis võidutses hiidlaneOtt Rakkaselg ajaga 1:18.35 ja viies oli Eesti jalgpallilegend Raio Piiroja1:22.57. Meeste M45 klassis võitis hõbemedali Ilmar Udam ja meeste M60 klassispronksi Aimur Raudsepp.

Kolmanda eesti MV medalialana selgusid meistrid segavõistkondade sprinditeates. Põhiklassis asusmedaleid jahtima 18 võistkonda, kusjuures igasse võistkonda kuulus 2 nais- ja 2 meesjooksjat. Naissportlaste poolt joostus avavahetusest tuli esimesenateatevahetusse OK Võru. Järvamaa klubi OK JOKA avavahetuse jooksja Sigrid Ruulandis teate ülke kuuendana. Vahe liidritega oli veidi üle 1 minuti, ent seejättis võimalus jätkata heitlust medalitele. Teises vahetuses viis Joosep Tammemäe  ligi 50 sekundilise eduga liidriks OK Kape. JOKA mees JuhoWesterlund püsis juhtgrupis ja andis teate üle viiendana, vaid 10 sekundikaugusel pronkskohast. Kolmandal etapil tõstis Eesti koondise parim sprinimeesKenny Kivikas OK Ilvese liidripositsiooni ja saatis Evely Saue ankru etapile ligi minutilises eduseisus. Järvakas Mehis Muru kaotas raja lõpuosas veidisekundeid konkurentidele juurde, ent eelmise päeva kullavõitjal Evely Kaasikul säilis siis ki võim alus õnnestunud jooku korral medalile heidelda. Neljavõistkonna vahel toimuski viimasel etapil põnevat duell, kus SK Saue Tammedenooruke jooksja Teele Telgma suutis kaitsta ligi paariminutilist edu jälitajateees ja lõpetada teisena. Pronksmedal kuulus OK JOKA võistkonnale, kus EvelyKaasiku oli lõpuetapil pea minuti kiirem kui järgnevad, ent enamat pronksmedalist see siiski ei andnud.

Noorte MN16 klaasis saavutas nooruke JOKA võistkond Roosi Rütman, Artur Soo, Raiko Alliksaar, AnettLiisa Parts kümnenda koha. Võitis Rakvere OK. Medli koha eest heitles ka JOKA MN20 vanuseklassi võistkond, ent paraku oli avaetapi kiires ja tihedaskonkurentsis jäänud meie jooksjal üks KP märkimata ja seega läks võistkonnatulemus tühistamisele.

Veteranid seas jooksidend medalivõiduni MN55 klassi võistkond Kersti Ehala, Matti Betlem, Raul laas,Siiri Poopuu, kes võitsid hõbemedalid. JOKA klubi MN35 klassi võistkond lõpetas võistluse 7.kohaga..

Täielikud tulemused on nähtavad korraldajaklubi SK Mercury lehel http://sprint18.skmercury.ee/?page_id=104

Foto: Eesti MV sprinditeates, pronksi võitnud JOKA võistkond , foto autorPaul Poopuu

Info edastas

Paul Poopuu

Orienteerumiskubi JOKA

tel +372 5052240

 Tagasi
Luubi all