Järvamaa Spordiliit
 
 
Spordiliit Kalender Spordialad Koolisport Parimad sportlased Treenerid Spordirajatised Galerii Kontakt
 
 

Evely Kaasiku saavutas orienteerumise EMil lühirajal 20.koha

Lõuna-Šveitsis Lugano lähistel orienteerumisjooksu Euroopa MV-l kuulub Eesti koondisse ka Järvamaa orienteerumisklubi JOKA orienteeruja Evely Kaasiku. Seni joostud individuaaldistantsidel saavutas Evely Kaasiku lühirajal hinnatava 20. koha. 

EMi võistlusprogramm algas sprindivõistlusega. Evely Kaasiku võistlussooritusele avadistantsil andis selgelt tunda haigestumine nädalapäevad enne võistlust, mistõttu jooksuvõime ja ka eksimused ning ebakindlus ei võimaldanud pääsu A-finaali. Napid 4 sekundit tulnuks kiirem olla, et pääseda medalitele heitlema.

Pärast puhkepäeva joostud lühiraja eeljooksus oli organismi töövõime juba parem ja tagas 100 naise konkurentsis pääsu järgmisel päeval joostavasse finaali. Finaalis asus medalitele heitlema 51 naist. Lühirada nimetatakse orienteerumise kõige tehnilisemaks võistlusalaks, mis nõuab väga täpset orienteerumist ja kiireid otsuseid. Šveitsi mägine maastik eeldas oskust teha orienteerumisotsuseid füüsiliselt väga nõudlikul rajal, kus raja kõrguste vahe oli naistel 150m ja meestel 320 m. Oluline oli lugeda detaile ja mitte teha suuri tehnilisi vigu. Rada pakkus rohkelt väljakutseid mitte ainult Eesti orienteerujaile, vaid kõigile maailma tippudele.

Naiste eelmise aasta selle distantsi maailmameister, rootslanna Tove Alexandersson juhtis võistlust kuni raja lõpuosani, mil tegi ligi 2-minutilise vea. Võistluse parima ajaga lõpetanud šveitslanna tulemus tühistati hoopiski ja nii läks naiste kuldmedal Soome, Mairika Teinile võitis ajaga 35.44. Tove Alexandersson kaotas 8 sekundit ja võitis hõbeda ning Simona Aebersold Šveitsist 18 sekundilise kaotusega pronksi.

Eesti naistest oli parim Evely Kaasiku, kes raja esimese poole jooksis kindlalt ja suuremate tehniliste apsudeta. Raja lõpuosas sisse tulnud ligi 1-minutiline viga maksis mitu kohta ja andis Evelyle lõpuprotokollis 20. koha. Marianne Haugile kuulus 33. koht ja Annika Rihma lõpetas 41. Evely oli oma tehnilise sooritusega rahul ja suutis olla kindlalt kaardis. Vaid viimasesse KP-sse jooks ebaõnnestus selgelt ning see langetas teda 3-4 koha võrra. Järjest paranev füüsiline vorm võimaldab heidelda ka maailma tippkonkurentsis. Puudu jääb võistlusstartidest taolistel maastikel, et suuta joosta võrdselt sportlastega, kelle jaoks Kesk-Euroopa mäed on kodumaastik. 


Individuaaldistantsidest joostakse EMil veel tavarajal, ent seal Evely ei stardi. Küll on ta jooksmas mõlemat teatejooksu, nii sprindi- kui tavateadet.


Info toimetas

Piret Reinfeld

Järvamaa Spordiliit

projektijuht
Tagasi
Luubi all