Järvamaa Spordiliit
 
 
Spordiliit Kalender Spordialad Koolisport Parimad sportlased Treenerid Spordirajatised Galerii Kontakt
 
 

Türi noored edukad Baltimaade meistrivõistlustel


16.-18. veebrualil toimusid Lätis, Venspilsis Baltimaade meistrivõistlused. Võistlejaid oli Lätist, Leedust, Valgevenest ja Eestis. Võisteldi ainult täiskasvanute klassis.
Türi Vibukooli esindasid Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas, Karolin Puusepp ja Hanna Liina Lippand plokkvibu naiste klassis. Robin Jäätma ja Kristjan Puusepp lasid plokkvibu meeste klassis. Maris Tetsmann võistles sportvibu naiste klassis.
Esimesel päeval alustati 25 meetri ja 18 meetri eelringidega, mille põhjal saadi endale pühapäevaks duelli vastane. Esimesena alustas võistlemist sportvibu laskur Maris Tetsmann, kes saavutas eelringides 12. koha. Pärast sportvibusid alustasid plokkvibud. Lisell Jäätma lõpetas avapäeva liidrina, teisel kohal oli Meeri-Marita Paas. Päeva lõpus oli Karolin Puusepp 6. kohal ning Hanna Liina Lippand 7. kohal.
Plokkvibu meeste klassis saavutas eelringides esikoha Robin Jäätma ja teisel kohal lõpetas Kristjan Puusepp.
Pühapäev algas võistkondlike duellidega.
Naiskond kooseisus Lisell Jäätma, Meeri-Marita Paas ja Emily Hõim tulid Baltimaade meistriks,
korrates finaalis enda nimel olevat Euroopa rekordit. Eestil oli ka teine naiskond, kuhu kuulusid Karolin Puusepp,
Hanna Liina Lippand ning Reena Pärnat, kes tegelikult on sportvibu laskur. Kuid olude sunnil lasi plokkvibu naiskonnas  ja Emily Hõimu vibuga. Lõppkohaks jäi neil tubli 4. koht.
Ka meestel oli meeskond kuhu kuulusid Robin Jäätma, Karolin Puusepp ning Vytautas Urbanas, Leedust.
Tegemist oli EURO1 tiimiga. Kuna kõikidel ei olnud välja panna oma klubitiimi, siis tehti EURO tiimid ehk meeskonnas võis olla erimaade laskurid. Sellistes oludes ja uue tiimikaaslasega õnnestus jõuda 5. kohale.
Pühapäeva pärastlõunal alustati individuaalsete duellidega.
Sportvibu laskuri Maris Tetsmanni esimene vastane oli eestlane Merilyn-Ann Lippur. Maris võitis duelli 6-2.
Järgmiseks vastaseks oli lätlane Rimma Matveejeva. Kellele Maris kaotas 0-6. Rimma Matveejeva tuli hiljem Baltimaade meistriks.
Plokkvibu laskurid olid edukad ning võitsid 4 individuaalset medalit. Lisell Jäätma esimene ring oli vaba.
Teises ringis oli vastaseks Alina Kosmatinska lätist. Keda Lisell võitis seisul 145-137.
Poolfinaalis tuli vastaseks eestlane Emily Hõim. Lisell võitis 146-144. Finaali vastaseks Inga Timinskiene leedust.
Lisell jätkas võidu seeriat ning võitis kulla tulemusega 146-141.
Meeri-Marita Paas alustas samuti vaba ringiga. Järgmises ringis tuli vastaseks klubikaaslane Hanna Liina Lippand.
Tasavägine duell lõppes ümberlaskmisega. Meeri-Marita tabas 10, vastane 9. Poolfinaali vastaseks oli Inga Timinskiene leedust. Duell lõppes 143-142 vastase paremusega ning Meeri-Marita pääses pronksimatši. Pronksimatšis oli vastaseks eestlane Emily Hõim, keda Meeri-Marita võitis 148-145. Meeri-Marita lasi kaks punkti alla maksimumi. Karolin Puusepa esimeseks vastaseks oli Asta Grigaraviciene. Karolin võitis vastast tulemusega 142-138. Teise ringi vastaseks oli Inga Timinskiene. Duell lõppes kashjuks vastase paremusega, seisul 141-140. Karolin lõpetas 7. kohaga. Hanna Liina Lippandi esimene vastane oli Marina Tsukanova valgevenst. Tasavägine duell lõppes ümberlaskmisega,  kus mõlemad tabasid 9, kuid Hanna Liina nool oli tsentrile lähemal ning seega pääses järgmisesse ringi. Sealne vastane oli klubikaaslane Meeri-Marita Paas. Ka sel korral tuli parema välja selgitamiseks lasta lisanool. Paraku pidi Hanna Liina vastuvõtma kaotuse. Hanna Liina tabas 9, Meeri-Marita 10. Hanna Liina saavutas 6. koha.
Plokkvibu meeste klassis oli Robin Jäätmal esimene ring vaba. ⅛ matšis tuli vastaseks Aleksandrs Titvos lätist.
Duell lõppes Robini kasuks, 146-132. Veerandfinaalis oli vastaseks Rolandas Baranauskas leedust.
Robin suutis näidata head laskmist ning võitis seisul 146-139. Poolfinaali vastaseks oli lätlane Sergejs Meleškevics. Duell lõppes viigiga 145-145. Tuli lasta lisanool. Mõlemad tabasid kümmet ning kohtunik otsustas, et nooled on ühel kaugusel tsentrile ning tuleb lasta uus nool. Robin lasi täpselt 10 ja vastane tabas 9. Seega liikus Robin kullafinaali, kus vastaseks oli valgevenelane Maksim Ban. Tasavägine duell lõppes seisul 142-142 ning taaskord tuli parema selgitamiseks lasta lisanool. Mõlemad tabasid 9, kuid kahjuks oli vastase nool tsentrile lähemal. Robinile tubli 2. koht. Kristjan Puusepp alustas samuti vaba ringiga. Esimene vastane oli Ivan Agarkov valgevenest. Kristjan võitis seisul 146-135.  Veerandfinaalis oli vastaseks Janis Jakubanecs lätist. Duell lõppes Kristjani võiduga, 145-139. Poolfinaalis pidi Kristjan tunnistama vastase Maksim Ban paremust. Duell lõppes seisuga 145-146. Pronksimatši vastaseks oli Sergejs Meleškevics lätist. Pingeline duell lõppes viigiga 142-142. Tuli lasta lisanool. Kristjan lasi 10, vastane aga 9. Kristjan võitis pronksmedali.
Täpsem info
treener Maarika Jäätma
Türi Vibukool


Tagasi
Luubi all