Järvamaa Spordiliit
 
 
Spordiliit Kalender Spordialad Koolisport Parimad sportlased Treenerid Spordirajatised Galerii Kontakt
 
 

Spordinädala sündmuste ja osaluskordade arv püstitas rekordi

Pühapäeval punkti saanud teine üle-Eestiline spordinädalpakkus kokku üle 750 sündmuse ja ligi 200 000 osavõtukorda. Eesti Olümpiakomiteeasepresidendi ja spordinädala patrooni Jüri Tamme sõnul võiks iga nädal ollaspordinädal.

 

“Kahe aastaga on spordinädalast saanud suurim liikumisalaneettevõtmine Eestis. Inimesed tulid nii koolide, spordiklubide kui teiste organisatsioonide kaudu väga hästi kaasa, mis tõestas, et sporditegemise vajadus on inimestes väga selgelt olemas,” ütles Tamm. “Seepärast soovin, et spordinädal ei lõppeks kunagi ja iga päev ja nädal liigutaks sama suure rõõmu ja entusiasmiga.”

 

Spordinädala jooksul tegid liikumisharrastuste propageerimisel suurima töö koolid (508 sündmust) ja spordiklubid (243), kellesündmustel registreeriti vastavalt 113 677 ja 83 553 osavõtukorda. Eelmiselaastal osales spordinädalal 300 kooli 467 sündmuse ja ligi 120 000 osavõtukorraga.

 

“Tänavu olid esmakordselt kaasatud ka spordiklubid jakindlasti oli selle sammu tegemine õnnestumine,” lausus Tamm. “Klubi kaudu tekivad inimesel uued trennikaaslased, avastatakse uusi spordialasid nii endale kui lastele, saadakse professionaalset nõu ja julgustust.”

 

Motot “Leia oma rütm!” kandnud spordinädala jooksul nii Eestis kui Euroopas erinevaid sündmusi jälginud Tamm tõstis esile oma kunagisekooli Pärnu Ühisgümnaasiumi sündmust “Miilijooks”, 10 km kepikõndi sügisjooksulja tervisepäeva Elvas. Aga ka Eesti Energiale rahvusvahelise auhinna toonudsiseterviserada.

 

“Sügisjooksul võtsin kepikõndides meelega aeglasema tempo,et kuulata, mida inimesed liikumise kohta rajal räägivad ning nendega suhelda.Elvas aga liideti tervisepäeval sport väga mitmetahuliste tegevustega. Näiteksõpetasid arstid, kuidas õigesti puuki eemaldada,” lisas Tamm. “Loodan, et tänuspordinädalale leidsid paljud inimesed endale sobiva liikumisrütmi, sest praeguei liigu Eesti inimesed veel piisavalt. Ka meedial oli spordinädala õnnestumisessuur roll.”

 

Euroopa spordinädal on Euroopa Komisjoni algatus, millega soovitakse tõsta inimeste liikumisharrastuse ja spordialast teadlikkust terves Euroopa Liidus. Spordinädal 2016 läbiviijad Eestis on Ühendus Sport Kõigile,Eesti Olümpiakomitee, Kultuuriministeerium, Eesti Koolispordi Liit, Eestimaa Spordiliit Jõud, piirkondlikud spordiliidud. Spordinädal 2016 toetajad on Euroopa Komisjon, Coop Eesti ja Tallink.

 

Spordinädal 2016 numbrites

Koolidele jagati:

1 760 Spordinädal 2016 T-särki

1 800 Tallinki vautšerit

350 kinkepakki Coop Eestilt

 

info edastas

Peeter Lusmägi

EOK liikumisharrastuse juht

51 19 152

E-post: peeter@eok.ee

 

Natalja Inno
Eesti Olümpiakomitee
Spordinädal 2016 projektijuht
Tel: 555 66404
E-post: natalja@eok.eeTagasi
Luubi all