Järvamaa Spordiliit
 
 
Spordiliit Kalender Spordialad Koolisport Parimad sportlased Treenerid Spordirajatised Galerii Kontakt
 
 

Evely Kaasiku jõudis MMil esikümnesse!

Rootsis Strömstadis algasid orienteerumisjooksu maailmameistrivõistlused sprindidistantsidega. Eesti koondises asusid rajale ka järvakad Evely Kaasiku ja Sigrid Ruul.

Sprindivõistlusel joosti võistluspäeva hommikulkõigepealt eeljookse. 

Iga riik võis välja panna 3 võistlejat ja ligi 100 naissportlast olid loositus 3 eeljooksu. Igast eeljooksust pääses õhtuljoostavasse finaali 15 kiiremat. Meie naisorienteerujaist õnnestus 3,2 km sprindirada kiirelt ja kindlalt läbida Evely Kaasikul ja saavutatud 10-nes aegviis ta kindlalt finaali. Sigrid Ruuli jooks nii nobe ei olnud ja tulemuseksjäi eeljooksu 20.koht. Finaali pääsuks tulnuks 26 sekundit kiirem olla.

Õhtuses finaalis oli 3,65 km ja 20 kontrollpunktiga rajal kiireim taanlanna Maja Alm ajaga 14.27. Evely Kaasiku jooks kulges suhteliseltühtlaselt ja stabiilselt, ent orienteerumiskiirus ja -kindlus ei olnud siiskinii head, et parematele konkurentsi pakkuda. Lõpptulemusena saavutas ta 32.koha, mis on siiski tema senine parim tulemus maailmameistrivõistluste sprindirajal.

 

Päev hiljem olid sprinteritel taas stardis olla, kuijoosti sprinditeadet. Võistkond koosnes kahest mees ja kahest naisjooksjast ning jooksujärjestuseks oli naine-mees-mees-naine. Iga vahetuse pikkuseks 14-15 minutit. Eesti eest asusid starti Annika Rihma, Kenny Kivikas, Sander Vaher jaEvely Kaasiku. Rajale mindi 31 riigi esinduse seas eesmärgiga parandada senistparimat tulemust MM-idel, mullu saavutatud 15. kohta.

Eesmärgi täitmisele pani esimesel etapil hea aluse AnnikaRihma, kes andis teate Kenny Kivikasele üle 9. kohal, vaid 42 sekundi kauguselliidrist Rootsist. Kenny Kivikas tegi meeste tihedas konkurentsis samutiväärika jooksu, lõpetas küll paar kohta tagapool, 11. kohal, kuid kaotusliidriks tõusnud Taanile oli suurenenud vaid 29 sekundi võrra.

Sander Vaher jätkas samas vaimus, tõstis Eesti kümnendaks ja kaotus taas juhtima läinud Rootsile suurenes vaid 27 sekundi võrra. 

Ankruetapil pidas Evely Kaasikul maha tulise lahingupidevas kontaktis mitme konkurendiga, mille ta lõpetas tormilise lõpuspurdigaselle võistlejategrupi eesotsas, tuues Eestile 9. koha. Evely enda sõnul keskendus ta jooksu lõpuosas eelkõige õigetele teevalikutele, sest jooksukiirusesta konkurentidele alla ei jäänud ja pigem tuli välistada võimalikke orienteerumisvigu.

 

Järgmisel aastal toimub MM Eestis ja sprinditeadejoostakse Viljandi lossimägedes. Eesti koondise eesmärgid on kodutanumal veelgi ambitsioonikamad kui seekordne 9.koht.

 

Võistluste kodulehekülg www.woc2016.se.

 

Info edastas 

Paul Poopuu

orienteerumisklubi JOKA

tel +372 5052240

 Tagasi
Luubi all