Järvamaa Spordiliit
 
 
Spordiliit Kalender Spordialad Koolisport Parimad sportlased Treenerid Spordirajatised Galerii Kontakt
 
 

Järvamaa naisorienteerujad jooksid Euroopa MV finaalis

Tšehhis Jesenikis alanud orienteerumise Euroopa meistrivõistlustel joosti avadistantsidena sprindiradadel.

Sprindi teatejooksus, kus võistkonnas jooksevad 2 meest ja 2 naist, kuulus Eesti võistkonda ka järvalanna  Evely Kaasiku. Eesti võistkond alustas avavahetuses väga hästi ja Annika Rihma andis teate üle kuuendana. Meeste vahetustes langes Eesti korraks üheteistkümnendaks, aga Evely Kaasiku alustas viimast vahetust kümnendana. Rajal mõõdus ta Austriast ja kuna ka Rootsi võistkond tühistati, siis lõpptulemusena saavutas Eesti 8. koha. See on eestlaste senine parim tulemus tiitlivõistlustel sprinditeates.

Järgmisel päeval joosti sprindi võistlus, mis koosnes eeljooksudest ja finaalist. Kolmest eeljooksust pääses igaühest finaali 17 kiiremat. 
Järvamaa orienteerumisklubi JOKA naissportlased Evely Kaasiku ja Sigrid Ruul läbisid eeljooksude sõela edukalt ja mõlemad jõudsid õhtusesse finaaljooksu. Finaaljooksuks pakkusid korraldajad tehniliselt väga keeruka raja, kus kasutati ohtralt ületamatuid lisaaedu ja rajal oli üle 100 tõusumeetri. Mõlemad meie jooksjad ütlesid, et jäid hätta ülitehnilisel rajal jooksult kaardi- ja teevalikute lugemisega, mistõttu tuli sisse mitmeid seisakuid. 

Lõpptulemusena saavutas Evely Kaasiku 36.koha ja Sigrid Ruul 49.koha. 

Võitis Judith Wyder Šveitsist.

Täna-homme joostakse Euroopa meistrivõistlustel tavaraja eeljooksud ja finaal. Tavarajal on stardis on ka EVely Kaasiku.

 

 

Paul Poopuu

orienteerumisklubi JOKA

 

tel +372 5052240Tagasi
Luubi all