Järvamaa Spordiliit
 
 
Spordiliit Kalender Spordialad Koolisport Parimad sportlased Treenerid Spordirajatised Galerii Kontakt
 
 

Järvakad alustasid Euroopa suusaorienteerumise meistrivõistlusi tublilt

Austrias, Obertilliachis algasid tänavuse aasta Euroopa meistrivõistlused suusaorienteerumises. Eesti koondisse kuuluvad ka 2 Järvamaa orienteerumisklubi JOKA sportlast-Evely Kaasiku ja Ilmar Udam. Mõlemad alustasi nädala kestvat võistlusprogrammi hästi.

Avaalana võistledi suusaorienteerumise sprindirajal. Võistluseelsel ööl lisandus tiheda lumesajuga ligi 40 cm lund, mis tegi võistlusolud väga raskeks. Pehmed rajad, tõukel sügavalt lumme vajuvad suusakepid ja keskmäestikus ligi 1500 m kõrgusel toimuv võistlus, tegid sõidu raskeks.

Naiste 3,3 km ja 13 kontrollpunktiga rajal võitsi kulla orienteerumisradade kuninganna Tove Alexandersson Rootsis ajaga 16.32. Eestlannadest tegi väga hea sõidu ja saavutas 9. koha Daisy Kudre. Järvakas Evely Kaasiku sõitis igati võimetekohaselt ja püsis tippkonkurentsis ning lõpetas võistluse 17. kohaga.

Meeste 3,5 km ja 16 kontrollpunktiga rajal võidutses Lars Moholdt Norrast ajaga 15.40. Tänavuse hooaja head sõiduvormi näitas taas Ilmar Udam, kes saavutas 23. koha, mis on tema senise karjääri parim tulemus rahvusvahelistel tiitlivõistlustel. Eestlastest parim oli Mattis Jaama 14. kohaga.

 

Võistlused jätkuvad segavõistkondade sprinditeatega.

 

Võistluste koduleht ja kõik tulemused  http://www.skio2016.at/ 

 

 

Paul Poopuu

Orienteerumisklubi JOKA Tagasi
Luubi all