Järvamaa Spordiliit
 
 
Spordiliit Kalender Spordialad Koolisport Parimad sportlased Treenerid Spordirajatised Galerii Kontakt
 
 

Ööpäeva jooksul selgusid kolmel orienteerumisalal Eesti meistrid

Nädalavahetusel selgusid ühe ööpäeva jooksul kolmel orienteerumisalal Eesti meistrid. Eesti parimad selgusid orienteerumissprindis, öises orienteerumises ja sprinditeates.

Algatuseks joosti orienteerumissprindi medalitele Pärnu Vallikääru ja jahisadama ümbruses. Ligi 400 orienteeruja osavõtul toimunud sprindivõistluse rada oli distantsile omaselt väga kiire ning pakkus võistlejatele omajagu ka teevalikuülesandeid. Järvamaa orienteerumisklubi JOKA suurimad medalilootused olid seotud naiste eliitklassiga, kus 2,72 km ja 20 kontrollpunktiga rajal olid 31 naise konkurentsis medalisoosikuteks ka Evely Kaasiku ja Sigrid Ruul. Sprindirajal näitas kindlalt parimat aega tänavuse aasta Eesti meister 10 000m jooksus ja orienteerumise maailmameistrivõistluste 24. koha omanik Annika Rihma OK Põlva Kobrasest, kes võitis ajaga 14.01,9. Väga hea jooksu tegi Sigrid Ruul, kes stabiilse ja kiire jooksuga võitis hõbemedali. Evely Kaasiku oli raja avakolmandiku järel liider, ent tegi raja teises pooles orienteerumisvigu ja lõpetas seekord „vaid“ neljanda kohaga. Esikümnesse jooksis end kolmaski JOKA naine Helle Hallik. Meeste eliitklassi 3,17 km ja 21 KP-ga rajal võitis Sander Vaher Kaitsejõudude SK-st ajaga 14.21,1. OK JOKA meestest oli 18. kohaga parim Kaarel Kallas.

Noorte M14 klassis suutis Markus Sulg seekord kokku sobitada korrektse kaardilugemise ja kiire jooksu ning oli 22 poisi konkurentsis kiireim, võites sellega oma esimese medali Eesti MV-ltRaiko Marrandi oli samas vanuseklassis kuues. Noormeeste M18 klassis saavutas Jasper Ainjärv 5. koha. Veteranide seas võitis naiste N55 klassis hõbemedali Siiri Poopuu. Esikuuikusse jõudsid JOKA orienteerujaist veel Kersti Kaasiku 4.koht N55 klassis ja Toomas Marrandi 5. koht M35 klassis.   

 

Sama päeva hilisõhtul selgusid Uulu lähistel Eesti meistrid öises orienteerumises. Naiste 7,07 km ja 20 KP-ga rajal revanšeeris Evely Kaasiku oma päevase ebaõnnestumise ja võttis kindla üle 4-minutilise võidu Annika Rihma ees. Võiduaeg 53.57. Taas tegi hea ja kindla orienteerumissoorituse Sigrid Ruul, kes võitis pronksmedali ja jäi vaid napi minuti jagu maha hõbedavõitjast. Tubli jooksuga jõudis kolmanda OK JOKA naisena esikuuikusse Helle Hallik.

Kolmanda medali võitis öises metsas Järvamaale Siiri Poopuu, kes naisveteranide N55 klassis kordas päeval sprindis saavutatud hõbemedalivõitu. Esikuuikusse jõudisd järvakates veel Hans Mark Võsu 4. koht M20 klassis, Toomas Marrandi 4. koht M35 klassis, Ilmar Udam 4.koht M40 klassis ja Jasper Ainjärv 6. koht M18 klassis.

 

Järgmise päeva ennelõunal olid orienteerumisgurmaanid juba taas stardis, et selgitatada Pärnu Rannapargis Eesti meistrid orienteerumissprindi segateates. Selles uues distsipliinis jooksevad neljaliikmelised segavõistkonnad järjestuses naine-mees-mees-naine igaüks ühe ca 13-15-minutilise sprindietapi. Võistlus pakkus kõigis võistlusklassides sagedasi muudatusi liidrite seas ja rohkesti põnevust.

Eliitklassis oli stardis 15 võistkonda. Võidu saavutas OK Põlva Kobras ajaga 1:03.13. JOKA I võistkonnas alustas Sigrid Ruul kindla jooksuga liidergrupis ja andis teate üle kolmandana. Meie meesjooksjad Ilmar Udam ja Kaarel Kallas tippudega päris võrdset sprindikiirust näidata ei suutnud ning viimaseks vahetuseks oli võistkond langenud seitsmenaks ja medalikohast ligi kahe minuti kaugusel. Eelmisel päeval sprindis ebaõnnestunud Evely Kaasiku startis rajale täiskiirusel, et klubi võimalikult parima tulemusega finišisse tuua. Ta lõpetaski viimase vahetuse parima etapiajaga ja tõstis OK JOKA 4. kohale, ent esikolmiku võistkonnad jäid siiski püüdmatusse kaugusesse. Evely enda kommantaar oli, et üle 15-20 sekundi kiiremini poleks jõudnus ja selle sees oli ka kohe raja alguses tehtud ~10-15 sekundiline viga, kui kiirel jooksus tegi 1 KP asemel teevaliku 2 KP-sse. JOKA II võistkond Helle Hallik, Toomas Marrandi, Martin Liidleinja Kadi-Liis Minn saavutas 10.koha. OK JOKA veteranide võistkond koosseisus Kersti Ehala, Tenno Alama,, Raul Laas ja Siiri Poopuu saavutas MN45 klassis samuti 4.koha.

 

Kahe nädala pärast selgitatakse Eesti meistreid orienteerumise kuninglikul alal tavarajal ning noored ja veteranid selgitavad paremaid teatejooksudes.

 

 

 

Paul Poopuu

Orienteerumisklubi JOKA

 

Tel 5052240 Tagasi
Luubi all