Järvamaa Spordiliit
 
 
Spordiliit Kalender Spordialad Koolisport Parimad sportlased Treenerid Spordirajatised Galerii Kontakt
 
 

Spordinädal 2015

07.-13. septembril tähistatakse esmakordselt Euroopa Liidus spordinädalat. Spordinädala eesmärgiks on tõsta elanikkonna seas liikumisharrastuse ja spordialast teadlikkust. Pikemaajalisem visioon on, et spordinädalast kasvab välja üle-riiklik liikumispäev, millest saaks osa võimalikult suur osa elanikkonnast. Visiooni üheks osaks on, et kampaaniaga liituvad nii riigi- kui ka erasektor ja ühiselt luuakse liikumispäeval inimestele võimalusi nautida liikumist kollektiivis, peredega või erinevatel liikumisharrastuse sündmustel.


Pildil Järvamaa koolide kergejõustikuvõistlus 2014

Spordinädal 2015 tutvustus

Aeg ja koht: 07.-13. september 2015, üle Eesti

Sihtgrupp: Koolinoored /Esmakordselt toimuvaspordinädala sihtgrupiks valiti noored eelkõige seetõttu, et viimase kümnendijooksul on toimunud drastilised muutused Eesti noorte liikumisharjumustes(piisavalt liigub vaid 14% noortest) ja ülekaaluliste arv on tõusnud ca 5-6x/

Läbiviijad: Peakoordinaator on Ühendus Sport Kõigile. Partnerid: EKSL ja ESL Jõud. Piirkondlikul tasemel koordineerivad tegevustkohalikud koordinaatorid. Spordinädalat tähistavad sündmused viivad läbiüldhariduskoolid ja noorte vabaaja sisustamisega tegelevad asutused jaorganisatsioonid.

Tegevused:

Kutsutakse üles kõiki Eesti üldhariduskoole üle Eesti projektiga liituma ja spordinädalat tähistama. Eesmärgiks on seatud, et Eesti siseselt liituks projektiga ca 250 üldhariduskooli ja kokku lööks kaasa 40 000 õpilast. Spordinädala tähistamiseks koolides koostatakse juhiste ja soovituste pakett, mille järgi saavad koolid neile sobival viisil aktsioonis osaleda. Pakett sisaldab soovitusi tegevusteks nii õppetöö- kui ka õppetöö välisteks tegevusteks. Kampaaniaga liitumise innustamiseks koostatakse koolide tarbeks motivatsiooni pakett, mis sisaldab spordinädala temaatilisi särke õpetajatele, auhindu parimale/tublimale klassile jne.

Kampaaniaga tarbeks luuakse interaktiivne kodulehekülg www.spordinadal.ee, kus kajastatakse infot kõigi nädala sündmuste kohta. Lisaks on kampaaniaga võimalik liituda ja oma sündmuste kohta infot kodulehel kajastada kõigil teistel spordiorganisatsioonidel ja aktiivsetel kogukondadel.

Liikugem ja kutsugem kõiki osalema spordinädalal 2015

Järvamaal liitunud koolid spordinädalaks on: Laupa Põhikool, Türi Põhikool, Paide Valla Lasteaed-Kool, Järva-jaani Gümnaasium, Nurme Kool, Türi Ühisgümnaasium, Aravete Keskkool ja Järvamaa Spordiliit.

Neile koolidele jääb vaid kiitust jagada!

Spordinädala korraldamiseks ideid


Info edastas

Piret Reinfeld

Järvamaa Spordiliit

projektijuht

Järvamaal spordinädala koordinaator.Tagasi
Luubi all