Järvamaa Spordiliit
 
 
Spordiliit Kalender Spordialad Koolisport Parimad sportlased Treenerid Spordirajatised Galerii Kontakt
 
 

Evely Kaasiku ja Ilmar Udam stardivad suusaorienteerumise maailmameistrivõistlustel

Sel nädalal toimuvad Norras Hamaris suusaorineteerumise maailmameistrivõistlused. Maailmameistrivõistlustele sõitnud Eesti kuueliikmelisse koondisse kuuluvad ka Järvamaa orienteerumisklubi JOKA orienteerujad Evely Kaasiku ja Ilmar Udam.

Maailmameistrid selguvad kolmel individuaalalal (sprindis, lühi- ja tavarajal) ning sprindi teatesõidus segavõistkondadele ja nais- ning meeskondade tavateatesõidus.


Avaalana sõidetud sprindi teatevõistluses segavõistkondadele võitis Venemaa, Soome ja Rootsi ees. Eesti võistkond (Piret Pärnik ja Even Toomas) saavutas 19 riigi konkurentsis 8.koha.

Järvamaa  sportlased avaalal ei võistelnud. Evely Kaasiku, kes oli eelmisel nädalal hädas kerge palaviku ja ülemiste hingamisteede viirushaigusega, loobus stardikohast, et saada lisapäev haigusest taastumiseks. Mõlemad peaksid aga stardijoonel olema kolmapäevasel sprindirajal.

Maailmameistrivõistluste võistluskeskus Budori suusastaadion asub 450-550 m kõrgusel üle merepinna, kus on talve jooksul maha sadanud pea 2 meetrit lund, mis on võimaldanud lumesaanidega sisse ajada ligi 90 km jagu erinava laiuse ja tasemega suusaradasid. Võistlejaid ootavad ees tihe suusaradade võrk ja suurte kõrguste vahega nõlvad. Kasutusel on puutevaba märkesüsteem, mis nõuab veidi erinevat kaardilugemise taktikat.

Võistluste programm:
Teisipäev, 10.02. - sprinditeade
Kolmapäev, 11.02. - sprint
Neljapäev, 12.02. - tavarada
Reede, 13.02. - puhkepäev
Laupäev, 14.02. - lühirada
Pühapäev, 14.02. - teatevõistlus

 

Võistluste videopilti ja GPS jälgimist on võimalik vaadata Eesti Orienteerumisliidu kodulehe kaudu aadressil http://www.orientering.no/ski-o-vm2015/Sider/Home.aspx

 

 

 

Paul Poopuu

Orienteerumisklubi JOKATagasi
Luubi all