Järvamaa Spordiliit
 
 
Spordiliit Kalender Spordialad Koolisport Parimad sportlased Treenerid Spordirajatised Galerii Kontakt
 
 

Eestlased sprindi teatesõidus kaheksandad.

Šveitsis toimuvatel suusaorienteerumis Euroopa meistrivõistlustel jätkusid võistlused segavõistkondade sprindi teatesõiduga. Sprindi teatevõistlusel stardivad võistkonnas 1 mees ja 1 naine, kes kumbki läbivad lühikese kiire orienteerumisetapi kolmel korral, kusjuures igal korrald on kontrollpunktide asukohad veidi erinevad ja võistkonnad läbivad erinevatel etappidel eri rajaversiooni. See sunnib võistlejad kiire suusatamise juures väga tähelepanelikule kaardilugemisele ja välistab kaasvõistlejate nn jälitamise.


Euroopa meistrivõistluste sprindi teatesõidus tuli naistel läbida kolm korda 2,0 km ja 8 kontrollpunktiga rada, meestel vastavalt 2,4 km ja 9 KP-d.  Sprindi teatevõistluse võitis Rootsi (Josefine Engström ja Erik Rost), järgnesid Bulgaaria ja Norra. Eesti esindusvõistkond, kus sõitsid Evely Kaasiku ja Margus Hallik, alustas veidi ebakindlalt, aga võistluse käigu suudeti end koguda ja finišisse jõuti riikide arvestuses 8. kohaga.  

Homme on võistlustel kavas puhkepärv ja nädalavahetusel selguvad Euroopa meistrid lühirajal ja teatesõidus. Võistlusi on võimalik jälida Eesti Orienteerumisliidu kodulehe vahendusel.

 

 info edastas

Paul Poopuu

Orienteerumiskubi JOKATagasi
Luubi all