Järvamaa Spordiliit
 
 
Spordiliit Kalender Spordialad Koolisport Parimad sportlased Treenerid Spordirajatised Galerii Kontakt
 
 

Lõppes tänavakorvpallisari "Paide suvi 2009"

“Paide Suvi 2009” kuues etapp ja sarja kokkuvõte.

Pühapäeval, 06.septembril toimus Paide Keskraamatukogu välisväljakutel Korvpalliklubi Seitse poolt korraldatava tänavakorvpallisarja “Paide Suvi 2009” kuues, viimane etapp.

 Sarja kuues etapp oli tähtis eelkõige meeste lõpliku paremusjärjestuse selgitamisel, kuna sarja esikoha eest võitlesid veel kaks meeskonda, Üter Zörker ja Seamoll.

 Kohaletulnud üheksa meeskonda jagati kahte alagruppi (üks viiene ja teine neljane). Alagrupist edasi, kuue parema hulka pääsenuks mängima kolm paremat meeskonda, kusjuures omavaheliste mängude tulemused alagruppides pidanuks kaasa tulema.

 Kahjuks otsustas ilmataat ürituse korraldajatele ning sportlastele vingerpussi mängida, sest alagruppide viimaste mängude ajal hakkas vihma sadama, mistõttu muutusid väljakud vesiseks ning libedaks. Peale mitme sportlase kukkumist ja tohterdamist otsustasid korraldajad meeste turniiri pooleli jätta ning tulemused kuulutati välja alagruppide tulemuste põhjal. Seejuures otsustati, et sarja kuuenda etapi tulemusi ei arvestata sarja üldarvestuses.

 Nii jäid kuuendal etapil meeste arvestuses I. – II. kohta jagama alagruppide võitjad, meeskonnad ÜTER ZÖRKER ja külalismeeskond Tallinnast, nimega PIRITA.

 III. ja IV. kohta jäid aga jagama alagruppides teiseks platseerunud  KORVPALLIPOISID ja SEAMOLL meeskonnad.

 Kuna sarja üldarvestuse paremusjärjestuses muutusi ei toimunud, siis tagas üldvõidu  endale eelmise etapi järgselt juhtinud meeskond ÜTER ZÖRKER 32 punktiga.

 Teiseks jäi eelmise aasta üldvõitja, meeskond SEAMOLL 24 punktiga ning kolmanda koha saavutas meeskond KORVPALLIPOISID 21 punktiga.

 Meeskond ÜTER ZÖRKER mängis koosseisus Gert Vatsel, Marko Mets, Mirko Oja, Taavi Kuusik ja Erki Lehtpuu.

 Paremini läks poiste ja neidude vanuseklassidel, kuna nemad jõudsid oma mängud vihmasaju algusega ära lõpetada ning nende kuuenda etapi tulemusi arvestati ka sarja üldarvestuses.

 Kuna neidude võistkondi oli kohal kolm ja poiste võistkondi kaks, siis otsustasid korraldajad panna poisid mängima koos neidudega. Etapi arvestust peeti siiski eraldi.

 Neidude arvestuses võitis sarja kuuenda etapi võistkond MANN, koosseisus Agnes

 Kaasik, Elis Merila ja Lüüli Keskküla. Teise koha saavutas eelmise etapi võiduga endale neidude sarjas esikoha taganud võistkond PLIXID ning kolmandaks platseerus võistkond M.H.V.K.

 Sarja üldvõit kuulus võistkonnale PLIXID, kes kogusid 40 punkti. Teise koha saavutas võistkond MANN 34 punktiga ning kolmanda koha võistkond M.H.V.K.     15 punktiga.

 Võistkond PLIXID mängisid koosseisus Liis Metsatalu, Maia Salm, Anni Männil, Jana Raude ja Piret Kalamägi.

 Poiste arvestuses saavutas etapil esikoha sarja üldliider, võistkond SCH 55, jättes teiseks võistkonna VÄIKESED

 Võistkond SCH 55 sai võidu  ka sarja üldarvestuses, kogudes 40 punkti. Teise koha saavutas võistkond VÄIKESED 28 punktiga. Rohkem võistkondi poiste arvestuses  kahjuks ei osalenudki.

 Võistkond SCH 55 mängis koosseisus Gerhard Markus Trumm, Kerhard Talviste ning Sander Viilup.

 Halbade ilmastikuolude tõttu jäeti ära nii noorte jooksuvõistlus kui meeste viskevõistlus. Halba ilma trotsides otsustasid noored siiski läbi viia viskevõistluse, mille võitsid Ats Tikka ja Martin Kivimäe 11 punktiga.

 Selleks aastaks on tänavakorvpallisari “Paide Suvi 2009” läbi ning vanusegruppide  paremusjärjestus paigas.

 Esmakordselt sarja ajaloo vältel (Korvpalliklubi Seitse korraldab sarja alates 2002 aastast) korraldati nelja etapi asemel kuus etappi.

 Kokku osales sarjas 124 sportlast, etappidel osales kokku 35 võistkonda.

 Igal etapil osales keskmiselt viisteist võistkonda, viiekümne sportlasega.

 See on hea tulemus ning ületab sarja korraldanud meeskonna kevadised ootused.

 MTÜ Korvpalliklubi meeskond tänab kõiki sarjas osalenud sportlasi ning loodame, et suutsime pakkuda hea ja korraliku tasemega turniiri. Samuti soovime tänada toetajaid, kelleks olid Paide Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, AS Kuma, Viking Window AS ja Fiesta Reisid OÜ.

Kohtumiseni järgmisel suvel.

MTÜ Korvpalliklubi Seitse Janek Jõesaar

 

 Tagasi
Luubi all