Järvamaa Spordiliit
 
 
Spordiliit Kalender Spordialad Koolisport Parimad sportlased Treenerid Spordirajatised Galerii Kontakt
 
 

Heategevuslik jooks jõuab ka Paidesse!

Neljapäeval, 8. mail toimub 12 linnas üle Eesti suur Teatejooks, kuhu on tasuta osalema oodatud kõik 5.-9. klasside lapsed ja noored.

Teatejooks toimub Tallinnas, Tartus, Pärnus, Paides, Toilas, Narvas, Rakveres, Otepääl, Haapsalus, Kuressaares, Kärdlas ja Raplas. Kõigis linnades peetakse võistlused viies vanusegrupis: 5., 6., 7., 8. ja 9. klassi noortele. Iga kool võib välja panna piiramatul arvul võistkondi, samuti võivad osaleda sõpruskondade võistkonnad. Võistkonnas on kaheksa liiget, iga jooksja läbib 200-meetri pikkuse distantsi. Täpsemad võistlusreeglid leiate Teatejooksu kodulehel www.teatejooks.ee.

Paides toimuv heategevuslik teatejooks leiab aset linna keskväljakul. Jooksu patrooniks on lubanud tulla olümpiavõitja Erki Nool, kellega koos lapsed saavad läbida soojendusringi. Teatejooksu meelelahutusliku programmi eest hoolitsevad Paide Avatud Noortekeskuse noored.

Teatejooksule saab registreeruda kuni 8. aprillini! Loosi teel selgitatakse välja üks võistkond, kes saab võimaluse sõita Norras toimuvale TineStaffeteni teatejooksule. Mida rohkem võistkondi kooli poolt, seda suurem tõenäosus võita sõit Norra jooksule!

Teatejooks on heategevuslik üritus, mis toetab liikumisvõime kaotanud lapsi ravivat Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskust. Jooksu idee on anda noortele võimalus tunda rõõmu liikumisest ja tervislikest eluviisidest ning teiselt poolt saavad nad jooksuga anda oma panuse nende eakaaslaste jaoks, kes on õnnetu juhuse läbi liikumisvõime kaotanud.

Teatejooksust osavõtt on kõigile tasuta. Soovi korral on võimalus teha vabatahtlik annetus SA Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskus heategevuskontole Dnb NORD Pangas 9620100009926.

Eestis toimus teatejooks esmakordselt 2006. aastal, kui Tallinnas Schnelli pargis ja Kernus jooksid ligi 500 last. Eelmisel aastal toimus Teatejooks juba viies linnas: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Paides ja Toilas, kokku osales ligi 3000 last 94 koolist. Tänavu peetakse Teatejooks koguni 12 linnas ning osalema on oodata 6000 last. Idee Teatejooksu korraldamiseks on tulnud Norrast, kus üle kümne-aastase traditsiooniga TineStaffeteni teatejooksul osaleb üle riigi korraga ligikaudu 100,000 noort.

Jooksu peakorraldaja on võistluste korraldamise ja sportlaste esindamisega tegelev mittetulundusühing MTÜ Tallinnmeeting koostöös Kuningliku Norra Saatkonna ja Norra Kergejõustikuliiduga. Teatejooksu patroon on Norra suursaadik Stein Vegard Hagen ning suurtoetajad Kultuuriministeerium, Tallinna Sadam ja DnB NORD Pank.

Kuula ka jooksu tutvustavat klippi siit.

Lisainfo Teatejooksu peakorraldajatelt:

Erik Pallase
Tel: 50-21766
E-post: erik@estiko.ee
http://www.teatejooks.ee/

Sirje Lippe
Tel: 50-62390
E-post: sirje@spordiinfo.ee
http://www.teatejooks.ee/ 

Paides toimuva jooksu lisainfo:

Piret Maaring
Järvamaa Spordiliit
38 59 623
53 333 067
piret.maaring@jarvasport.ee

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Tagasi
Luubi all