Järvamaa Spordiliit
 
 
Spordiliit Kalender Spordialad Koolisport Parimad sportlased Treenerid Spordirajatised Galerii Kontakt
 
 

Tähista Eesti Vabariigi 90. sünnipäeva sportlikult - tule 24. veebruaril ümber Paide linna kõndima!

SA Paide Spordi- ja Tervisekeskus kutsub 24. veebruaril kell 12 osalema üle vabariigilisel liikumisüritusel ”KÕIK KOOS ÜMBER MAAILMA”


Ürituse start ja finiš Paide linna ujula ees.


Võimalus kõndida kahel erineva pikkusega rajal 9,4 km või 7,4 km.
Päeva lõppedes liidetakse läbitud km kokku.

SINU PANUS ON VÄGAGI OLULINE JA TERVISELE KINDLASTI HEA!!!

Üritus toimub koostöös SA Paide Spordi- ja Tervisekeskuse ja  Eesti Terviseradadega.

Info


SA Paide Spordi- ja Tervisekeskus

projektijuht Piret Reinfeld

5042105


Tähista Eesti Vabariigi 90. aastapäeva sportlikult!

SA Eesti Terviserajad kutsuvad kõiki eestimaalasi 24. veebruaril sportlikult tähistama Eesti Vabariigi 90. sünnipäeva, osaledes kella 12-16 Eesti Terviseradadel toimuval sportlikul rekordiüritusel. Üritusest oodatakse osa võtma kõiki suusatamist või tervisejooksu ja  –kõndi harrastavaid inimesi.
 

  

SA Eesti Terviserajad poolt korraldatava ürituse „Eesti Terviseradadel ümber maailma” eesmärk on tutvustada inimestele nende kodukandi looduslikke terviseradu ja kutsuda kõiki eestimaalasi vabariigi aastapäeval ühiselt tervislikult aega veetma tervisekilomeetreid läbides. Tervisesportlasi ootavad üle Eesti enam kui 40 terviserada. Ette on valmistatud 500 kilomeetrit liikumisradu ja hoolitsetud on autode parkimisvõimaluste eest. Pärast sobiliku rajapikkuse läbimist ootab suuremates keskustes osalejaid soe tee. 

  

Ürituse korraldaja SA Eesti Terviserajad  juhataja Jaanus Pullese sõnul on riigi sünnipäeva tähistamine tervisespordiga väga kiiduväärt tegevus. ”Kõigile avatud ja tasuta osalemisvõimalusega tervisespordiürituse traditsiooni on kavas kindlasti jätkata. Eesootav on arvult kolmas vabariigi aastapäeva auks korraldatav tervisespordi pühapäev,” ütles Pulles. „Eesti elujõuks on hädavajalik siinsete inimeste hea tervis. Ainult alalist elurõõmu omades ja seda jagades suudame tagada soovitud Eesti tuleviku.” 

Vastavalt ilmaoludele saab terviseradadel liikumist nautida kas suusatades, joostes või kõndides. Kohale on oodatud tervisespordi huvilised nii peredega, sõpruskondadega või ka üksinda.

  

Rajad on avatud kogu piduliku pühapäeva jooksul. Enda panuse andmiseks rekordi püstitamisse palume kohal olla ajavahemikus kella 12–16, et suuremates keskustes läbitud kilomeetrid fikseeritaks. Sealsete osalejate panus registreeritakse Tallinna Ülikooli rekreatsioonieriala tudengite kaasabil ning üles märgitakse iga inimese  poolt läbitud kilomeetrite arv. Kõik osalejad kelle panust ei ole registreeritud saavad seda ise teha aadressil http://www.terviserajad.ee/ 

 

Läbitud vahemaad summeeritakse ning tulemuse teeb Eesti Terviseradade SA teatavaks vabariigi aastapäeva õhtul.

Sarnasel üritusel kahe eelmise aasta registreeritud osalejate rekordiks on üle 9000 inimese ning  suusakilomeetrite arvuks saadi üle 92 000 kilomeetrit ehk tublisti üle kahe ringi ümber maakera.  

Eesti Terviseradade projekt on Merko Ehituse, Eesti Energia ja Hansapanga ning Kultuuriministeeriumi ja Eesti Suusaliidu algatatud ettevõtmine Eesti looduslike sportimiskeskuste uuendamiseks. Ettevõtmise eesmärgiks on toetada Eestimaa liikumis- ja spordiradade väljaarendamist, et kindlustada looduses aastaringse ja tasuta aktiivse liikumisvõimaluse kättesaadavus kõigile huvilistele. Käesolevaks hetkeks on projekti raames kaasa aidatud juba seitsmeteistkümne terviseraja uuendamisele üle Eesti.

 

Eesti Terviseradade kaart: http://www.terviserajad.ee/ 

Lisainformatsioon:

Jaanus Pulles
SA Eesti Terviserajad juhataja
Eesti Suusaliit MTÜ juhatuse esimees
Tel +372 50 34594
jaanus.pulles@neti.ee

 Tagasi
Luubi all